21.07.2007

Polska Wikipedia na DVD

Po ciężkich cierpieniach został wydany przez wydawnictwo Helion we współpracy z Wikimedia Polska krążek DVD z polską Wikipedią z czerwca 2006 roku.

Oczywiście Wikipedysta i dodatkowo jako wolontariusz w projekcie Wikipedia-Helion DVD chciałby zobaczyć i przekonać się co z tego wyszło.

Od samego początku miałem trochę mieszane uczucia w związku z tym przedsięwzięciem (no ale skoro Wikimedia Polska ma na tym finansowo skorzystać to czemu nie). Czuję, że polska Wikipedia nie jest jeszcze gotowa na to by oficjalnie pokazać się światu w namacalnej formie. W Internecie to jest co innego to jest encyklopedia in statu nascendi (work in progress), ale jak się coś trzyma w ręku to powinna to być encyklopedia, która zwala z nóg, konkurencję doprowadza do palpitacji serca, a tych którzy o Wikipedii nie słyszeli o wypowiedzenie pełnego zachwytu wow.

Chętniej widziałbym CD-ROM z medalowymi i dobrymi artykułami, lecz wtedy to byłaby chaotyczna zbieranina i misz-masz, a nie gotowa do prezentacji całość. Inny pomysł na zaistnienie w realnym świecie to jakiś wikireader albo wikibook wydany na papierze.

Czyli wszystko przed nami...

Brak komentarzy: